P223-156.25M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Connor Winfield
In Stock: 177
Datasheet
Similar
Connor Winfield
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 125
Parametric Equivalent
In Stock: 1 406
Direct
Taitien
Direct
SiTime
SiTime
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 25
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
P223 Series
P223-156.25M
DigiKey Part Number
CW609-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P223-156.25M
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
90mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)