P222-156.25M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Connor Winfield
In Stock: 25
Datasheet
Similar
Connor Winfield
In Stock: 1 613
Datasheet
Similar
In Stock: 39
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 50
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
P222 Series
P222-156.25M
DigiKey Part Number
CW617-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P222-156.25M
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
90mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)