CWX823-050.0M
DigiKey Part Number
CW462TR-ND - Tape & Reel (TR)
CW462CT-ND - Cut Tape (CT)
CW462DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWX823-050.0M
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
30mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)