VNA26-ENFE1-S24
DigiKey Part Number
2210-VNA26-ENFE1-S24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VNA26-ENFE1-S24
Description
COAX CBL 3.5MM TO 3.5MM 24"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 3.5mm to 3.5mm VNA 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
ConductRF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
VNA
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
3.5mm to 3.5mm
Frequency - Max
26.5 GHz
1st Connector
3.5mm Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Features
Armored Cable, Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
2nd Connector
3.5mm Plug