TEA80-N1S1-S12
DigiKey Part Number
2210-TEA80-N1S1-S12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEA80-N1S1-S12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 4.95mm OD Coaxial Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
ConductRF
Length
12.00" (304.80mm)
Series
Cable Type
4.95mm OD Coaxial Cable
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C