LSA28-S1M2-S36
DigiKey Part Number
2210-LSA28-S1M2-S36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSA28-S1M2-S36
Description
COAX CBL MCX TO SMA 36"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to SMA 0.085" Flexible Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
ConductRF
Length
36.00" (914.40mm)
Series
Cable Type
0.085" Flexible Cable
Packaging
Bulk
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
MCX to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug, Right Angle
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C