TV15C9V0JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Comchip Technology
Littelfuse Inc.
In Stock: 650
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Similar
15.4V Clamp 97.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TV15C9V0JB-HF
DigiKey Part Number
TV15C9V0JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV15C9V0JB-HF
Description
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV15C9V0JB-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
97.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
9V
Voltage - Breakdown (Min)
10V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
15.4V