TV15C7V0JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Comchip Technology
Bourns Inc.
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Littelfuse Inc.
Microchip Technology
Taiwan Semiconductor Corporation
Similar
Similar
12V Clamp 125A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TV15C7V0JB-HF
DigiKey Part Number
TV15C7V0JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV15C7V0JB-HF
Description
TVS DIODE 7VWM 12VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV15C7V0JB-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
125A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7V
Voltage - Breakdown (Min)
7.78V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12V