CSAB1260A-220M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSAB1260A-220M |
Description | FIXED IND 22UH 6.8A 39.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Shielded Molded Inductor 6.8 A 39.5mOhm Max 2-SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSAB1260A-220M Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 39.5mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 2-SMD |
Inductance | Supplier Device Package 1260 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 7.5A |