530-26-08-BL-1000F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Assmann WSW Components
In Stock: 7 000
Datasheet
8 Conductor Modular Straight Cable Black 1000' (304.80m)
530-26-08-BL-1000F
DigiKey Part Number
CN277-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530-26-08-BL-1000F
Description
CABLE MOD FLAT 8COND BLACK 1000'
Detailed Description
Category
Wire Gauge
26 AWG
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Cable Height
0.097" (2.46mm)