530-26-06-SV-0500F
DigiKey Part Number
CN270-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
530-26-06-SV-0500F
Description
CABLE MOD FLAT 6COND SLVR 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Conductor Modular Straight Cable Silver 500' (152.40m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
CNC Tech
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Spool
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.267" (6.80mm)
Cable Type
Straight
Cable Height
0.097" (2.46mm)