3644-20-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3644-20-1-0500-002-1-TS-ND
1175-3644-20-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3644-20-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" White 1000V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.031" (0.80mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
1000V
Cable Type
Operating Temperature
150°C