3644-18-1-0500-001-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3644-18-1-0500-001-1-TS-ND
1175-3644-18-1-0500-001-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3644-18-1-0500-001-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG BLK FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Black 1000V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.110" (2.79mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.031" (0.80mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
1000V
Cable Type
Operating Temperature
150°C