3266-20-1-0500-006-1-TS
DigiKey Part Number
CN454N-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3266-20-1-0500-006-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Brown 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.073" (1.85mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 125°C
Additional Resources
In-Stock: 19
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 25'
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 25'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG BRN 500'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 20AWG BRN 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 50'