3266-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN453L-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3266-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Blue 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.073" (1.85mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 125°C
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG BLK 100'
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 20AWG WHT 100'
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 20AWG YEL 100'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
HOOK-UP STRND 20AWG BRN 100'
In-Stock: 2
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 50'
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 25'