3239-22-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN104G-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-22-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG GRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Green 3000V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.081" (2.06mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C