Image for 3239-18-1-0500-007-1-TS is not available
3239-18-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3239-18-1-0500-007-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-18-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG GRN FOOT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" Green 3000V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Part Status
Active
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
34/0.0071"
Ratings
UL Style 3239
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
500.0' (152.4m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)