3239-18-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN105W-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-18-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 18AWG WHT 50'
Customer Reference
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" White 3000V 50.00' (15.24m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.098" (2.48mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.025" (0.63mm)
Packaging
Spool
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C