3239-12-1-0100-004-1-TS
DigiKey Part Number
1175-3239-12-1-0100-004-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3239-12-1-0100-004-1-TS
Description
HOOK-UP 12AWG 3000V RED 100'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up Wire 65/0.0100" Red 3000V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.157" (3.99mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Active
Voltage
3000V
Cable Type
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C