3135-22-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN102R-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3135-22-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Red 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.030" (0.76mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C