3132-24-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN119G-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-24-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 250'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Green 300V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 2
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 250'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 250'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG RED 250'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 250'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 250'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 50'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 500'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 25'