3132-24-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN119L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-24-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Blue 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Strand
11/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 22
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 500'
In-Stock: 75
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE
In-Stock: 49047
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW
In-Stock: 8202
HOOK-UP STRND 24AWG RED 500'
In-Stock: 55
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 500'
In-Stock: 11
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 50'
HOOK-UP STRND 24AWG BLU FOOT
In-Stock: 400
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 25'