3132-22-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN100Y-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-22-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 22/0.0055" Yellow 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Conductor Strand
22/0.0055"
Additional Resources
In-Stock: 37
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 27
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 500'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 22AWG RED
In-Stock: 59008
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 500'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 500'
In-Stock: 2000
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 50'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 22AWG YEL FOOT
In-Stock: 490
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'