3132-20-1-2000-002-1-TD
DigiKey Part Number
1175-2676-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-20-1-2000-002-1-TD
Description
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire Solid White 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
Solid
Ratings
UL Style 3132
Conductor Material
Features
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 14
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V RED 25'
In-Stock: 4
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V GRN 25'
In-Stock: 4
Alternate Length
HOOK-UP SOLID 20AWG WHITE
In-Stock: 8000
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 5'
In-Stock: 0
HOOK-UP SOLID 20AWG 300V WHT 10'