3132-16-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN664Y-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3132-16-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 16AWG YEL 250'
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up Wire 26/0.0100" Yellow 300V 250.0' (76.2m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Length
250.0' (76.2m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-30°C ~ 150°C