3122-22-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN310W-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-22-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG WHT 100'
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 7/0.0102" White 300V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.077" (1.96mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
100.0' (30.5m)
Voltage
300V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Conductor Strand
7/0.0102"
Additional Resources
In-Stock: 6
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 100'
In-Stock: 6
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 9
HOOK-UP STRND 22AWG 300V WHT 25'