3122-20-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN322R-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3122-20-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 7/0.0126" Red 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.015" (0.38mm)
Series
Length
25.00' (7.62m)
Voltage
300V
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
-50°C ~ 200°C
Conductor Strand
7/0.0126"
Additional Resources
In-Stock: 9
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 20AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 3
HOOK-UP STRND 20AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 11
HOOK-UP STRND 20AWG 300V BRN 25'
In-Stock: 16
Alternate Length
HOOK-UP STRND 20AWG RED
In-Stock: 2000
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
In-Stock: 7
HOOK-UP STRND 20AWG 300V RED 50'