300-30-20-GR-0250F
DigiKey Part Number
CN214GR-250-ND
1175-300-30-20-GR-0250F-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
300-30-20-GR-0250F
Description
CBL RIBN 20COND 0.025 GRY FEET
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 20 Conductors 0.025" (0.64mm) Flat Cable 250.0' (76.20m)
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Ribbon Width
0.500" (12.70mm)
Voltage
150 V
Number of Conductors
20
Operating Temperature
105°C
Conductor Material
Copper, Bare
Wire Gauge
30 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG