300-30-14-GR-0250F
DigiKey Part Number
CN212GR-250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
300-30-14-GR-0250F
Description
CBL RIBN 14COND 0.025 GRAY 250'
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Gray 14 Conductors 0.025" (0.64mm) Flat Cable 250.0' (76.20m)
Ribbon Thickness
0.026" (0.66mm)
Packaging
Bulk
Ribbon Width
0.350" (8.89mm)
Voltage
150 V
Number of Conductors
14
Operating Temperature
105°C
Conductor Material
Copper, Tinned
Wire Gauge
30 AWG
Insulation Resistance
100MOhms
Conductor Strand
7 Strands / 38 AWG