1430-22-1-0500-003-1-TS
DigiKey Part Number
CN491Y-500-ND
1175-1430-22-1-0500-003-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1430-22-1-0500-003-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 17/0.0063" Yellow 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.063" (1.60mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.016" (0.41mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C
Conductor Strand
17/0.0063"
Additional Resources
In-Stock: 2 000 Feet
Check for Additional Incoming Stock
Digi-Spool®, Continuous Spool
LengthUnit Price (Per Foot)Ext Price
Spool
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 22AWG BLK 500'
In-Stock: 17
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE
In-Stock: 2500
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 22AWG BLU 500'
In-Stock: 1
HOOK-UP STRND 22AWG BRN 500'
In-Stock: 5000
Alternate Length
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 25'
In-Stock: 18
HOOK-UP STRND 22AWG YEL 100'
HOOK-UP STRND 22AWG 300V YEL 50'