1332-24-1-0500-004-1-TS
DigiKey Part Number
CN112R-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-24-1-0500-004-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 50'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0050" Red 300V 50.00' (15.24m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.049" (1.24mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Conductor Strand
19/0.0050"
Additional Resources
Obsolete
This product is no longer manufactured.
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 50'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 50'
In-Stock: 8
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 50'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 50'
In-Stock: 3
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG RED
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'