1332-24-1-0500-002-1-TS is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 582
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 8
Datasheet
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0050" White 300V 100.0' (30.5m)
1332-24-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN112W-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-24-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 100'
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.049" (1.24mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Obsolete
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Conductor Strand
19/0.0050"
Additional Resources
Substitutes (2)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
1332-24-1-0500-002-1-SCNC Tech5821175-1332-24-1-0500-002-1-S-DS-ND3,05000 złMFR Recommended
1332-24-1-0500-002-1-SCNC Tech81175-1332-24-1-0500-002-1-S-ND453,73000 złMFR Recommended
Obsolete
This product is no longer manufactured. View Substitutes
Non-Cancelable/Non-Returnable
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG BLK 100'
In-Stock: 2
HOOK-UP STRND 24AWG RED 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG GRN 100'
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 6
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 50'