1332-20-1-0500-010-1-TS
DigiKey Part Number
1332-20-1-0500-010-1-TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-20-1-0500-010-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 19/0.0079" Violet 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C