1330-20-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN113G-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-20-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG GRN 100'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 7/0.0126" Green 600V 100.0' (30.5m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.081" (2.06mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C