11047-20-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN140L-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-20-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLU 25'
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 21/0.0071" Blue 600V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.071" (1.80mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C