10981-22-1-2000-002-1-TD
DigiKey Part Number
1175-10981-22-1-2000-002-1-TD-ND
1175-10981-22-1-2000-002-1-TD-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10981-22-1-2000-002-1-TD
Description
WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Solid White 300V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.044" (1.12mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
2000.0' (609.6m)
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
80°C