109-UV450L-001
DigiKey Part Number
1175-109-UV450L-001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
109-UV450L-001
Description
CBL TIE WEATHER RESIST UV TYPE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard Tie Black 4.88" (123.95mm) 175 lbs (79.40 kg)
Category
Length - Actual
1.476' (450.00mm)
Manufacturer
CNC Tech
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Tensile Strength
175 lbs (79.40 kg)
Part Status
Active
Features
UV Resistant, Weather Resistant
Wire/Cable Tie Type
Standard Tie
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate
17.75"
Color
Black
Bundle Diameter
4.88" (123.95mm)