1015-22-1-2000-002-1-TD
DigiKey Part Number
1175-1015-22-1-2000-002-1-TD-ND
1175-1015-22-1-2000-002-1-TD-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1015-22-1-2000-002-1-TD
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire Solid White 600V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.089" (2.26mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.031" (0.80mm)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
105°C