1015-18-1-2000-002-1-TS
DigiKey Part Number
1175-1015-18-1-2000-002-1-TS-ND
1175-1015-18-1-2000-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1015-18-1-2000-002-1-TS
Description
WIRE 18AWG WHTE STRAND FEET
Detailed Description
18 AWG Hook-Up Wire 34/0.0071" White 600V 2000.0' (609.6m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.110" (2.79mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.031" (0.80mm)
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
105°C