10064-30-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN559W-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10064-30-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 30AWG 30V WHT 25'
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire 7/0.0039" White 30V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
30V
Cable Type
Operating Temperature
105°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
7/0.0039"
Ratings
UL Style 10064
Conductor Material
Base Product Number
Jacket (Insulation) Material
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 7
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLK 25'
In-Stock: 37
HOOK-UP STRND 30AWG 30V YEL 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 30AWG 30V RED 25'
In-Stock: 12
HOOK-UP STRND 30AWG 30V BLU 25'
In-Stock: 13
HOOK-UP STRND 30AWG 30V GRN 25'
In-Stock: 0
Alternate Length
HOOK-UP STRND 30AWG 30V WHT FOOT
In-Stock: 800
HOOK-UP STRND 30AWG 30V WHT 100'
HOOK-UP STRND 30AWG 30V WHT 500'
In-Stock: 10
HOOK-UP STRND 30AWG 30V WHT 50'