CLU701-0304C4-273H5K2
DigiKey Part Number
1642-1241-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLU701-0304C4-273H5K2
Description
LED COB CLU701 WM WHT SQ 2700K
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) CLU701 White, Warm Square
Category
Current - Test
700mA
Manufacturer
Citizen
Temperature - Test
85°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
9.4V
Packaging
Tray
Lumens/Watt @ Current - Test
97 lm/W
Part Status
Active
Current - Max
920mA
Type
Chip On Board (COB)
CRI (Color Rendering Index)
90
Color
White, Warm
Size / Dimension
13.50mm L x 13.50mm W
CCT (K)
2700K
Light Emitting Surface (LES)
6.00mm Dia