CS325S13000000ABJT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
13 MHz ±30ppm Crystal 18pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
CS325S13000000ABJT
DigiKey Part Number
300-7030-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS325S13000000ABJT
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
13 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)