SDH-H15BL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cinch Connectivity Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 115
Datasheet
Molex
In Stock: 0
3M
Northern Technologies
In Stock: 99
MH Connectors
Amphenol Positronic
In Stock: 8
ITT Cannon, LLC
In Stock: 825
MH Connectors
In Stock: 447
In Stock: 100
Image for SDH-H15BL is not available
SDH-H15BL
DigiKey Part Number
SDH-H15BL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDH-H15BL
Description
CONN BACKSHELL 15POS 180DEG BLK
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position Two Piece Backshell Connector Black 180° Unshielded
Category
Cable Type
Round
Manufacturer
Cinch Connectivity Solutions
Cable Exit
180°
Series
Shielding
Unshielded
Packaging
Bulk
Primary Material
Plastic
Part Status
Active
Material
Phenylene Oxide, Modified
Accessory Type
Two Piece Backshell
Hardware
Strain Relief
Number of Positions
15
Color
Black
Compatible Shell Size
A
Base Product Number
Compatible D-Sub Size
15pos and HD26pos