415-0059-MM500
DigiKey Part Number
J10343-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
415-0059-MM500
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-58 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
RG-58
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12.4 GHz