969M101-28-5TPS-025
DigiKey Part Number
CI1047-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-28-5TPS-025
Description
MULTI-PAIR 10CON 28AWG CLEAR 25'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 (5 Pair Twisted) Conductor Multi-Pair Cable Clear 28 AWG Braid 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.210" (5.33mm)
Mfr
Shield Type
Braid
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Active
Jacket Color
Clear
Cable Type
Voltage
12 kV
Number of Conductors
10 (5 Pair Twisted)
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Wire Gauge
Shield Coverage
90%