969M101-26-3TPS-025
DigiKey Part Number
CI1034-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-26-3TPS-025
Description
CBL RIBN 6COND FLAT CLEAR 25'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Clear 6 (3 Pair Twisted) Conductors Flat Cable 25.0' (7.62m)
Category
Ribbon Width
0.320" (8.13mm)
Packaging
Bulk
Voltage
12 kV
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Number of Conductors
6 (3 Pair Twisted)
Length
25.0' (7.62m)
Wire Gauge
26 AWG
Insulation Resistance
200MOhm
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
6 A
Jacket Color
Base Product Number
Ribbon Thickness
0.130" (3.30mm)