969M101-22-3TPS-025
DigiKey Part Number
969M101-22-3TPS-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-22-3TPS-025
Description
CBL RIBN 6COND FLAT CLEAR 25'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Clear 6 (3 Pair Twisted) Conductors Flat Cable 25.0' (7.62m)
Category
Ribbon Width
0.400" (10.16mm)
Packaging
Bulk
Voltage
18 kV
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Number of Conductors
6 (3 Pair Twisted)
Length
25.0' (7.62m)
Wire Gauge
22 AWG
Insulation Resistance
200MOhm
Shielding
Shielded
Current Rating (Amps)
11 A
Jacket Color
Base Product Number
Ribbon Thickness
0.150" (3.81mm)