969M101-18-3-050
DigiKey Part Number
969M101-18-3-050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-18-3-050
Description
CBL RIBN 3COND FLAT CLEAR 50'
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Clear 3 Conductors Flat Cable 50.0' (15.24m)
Category
Ribbon Width
0.330" (8.38mm)
Packaging
Bulk
Voltage
20 kV
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Number of Conductors
3
Length
50.0' (15.24m)
Wire Gauge
18 AWG
Insulation Resistance
200MOhm
Shielding
Unshielded
Current Rating (Amps)
20 A
Jacket Color
Base Product Number
Ribbon Thickness
0.141" (3.58mm)