310J101-14-CA003
DigiKey Part Number
CI1004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
310J101-14-CA003
Description
FLT RIB CBL .050" 28AWG 14C 3'
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 3.00' (914.40mm)
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Cicoil
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Packaging
Bulk
Length
3.00' (914.40mm)