NDR040P040-S
NDR040P040-S
Prototyping with Solder Stencils - Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
NDR040P040-S
DigiKey Part Number
315-NDR040P040-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NDR040P040-S
Description
NARROW DUAL ROW 0.4MM PITCH 40-P
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Category
Number of Positions
40
Manufacturer
Chip Quik Inc.
Pitch
0.016" (0.40mm)